Na naši spletni strani uporabljamo piškotke, s katerimi izboljšujemo vašo uporabniško izkušnjo in vam zagotavljamo ustrezne vsebine in oglaševanje. Z nadaljno uporabo naše spletne strani se s tem strinjate.

Deli zgodbo na
22.04.2018 12:00

Z ralliyem Vipavska dolina se je začela letošnja sezona državnega prvenstva.

Artur Švarc

Po desetih hitrostnih preizkušnjah na Predmeji, v Beli, Žabljah in na Erzelju se je zmage v Ajdovščini veselil državni prvak Rok Turk.

Turk je v skupni razvrstitvi relija za 42,4 sekunde prehitel Italijana Claudia De Cecca (Hyundai i20), tretji pa je bil še en Italijan, in sicer Andrea Nucita (Fiat 124 Abarth). Ob Turku je bil najboljši Slovenec Darko Peljhan (Mitsubishi Lancer EVO IX) na petem mestu, Aleks Humar (Peugeot 208) pa je bil šesti.

Na letošnjem, že 8. reliju Vipavska dolina, ki je štelo za slovensko državno prvenstvo, centralnoevropski pokal za starodobna vozila (CEZ Historic) in pokal Alpe Adria, je nastopilo 73 posadk.

Državno prvenstvo se bo po reliju v Vipavski dolini nadaljevalo 25. in 26. maja v Velenju.