Nova strategija - Kitajski Voyah po novem pod streho uveljavljene avtomobilske skupine - Avtomanija
Kitajski Voyah po novem pod streho uveljavljene avtomobilske skupine
Nova strategija
Sledi nam na
  
Deli zgodbo na
21.05.2026 09:40

Znamka premijskih električarjev, ki se sicer pri nas že prodaja, bo v naslednjih mesecih doživela korenito prodajno spremembo, saj bo distribucijo in kasneje tudi proizvodnjo prevzel Stellantis.

Peter Pirkovič Dongfeng in Stellantis

Omenjeni koncern in kitajski Dongfeng Motor Corporation sta podpisala memorandum o soglasju za ustanovitev nove skupne družbe v Evropi, ki bo namenjena prodaji, distribuciji, razvoju in morebitni proizvodnji elektrificiranih vozil.  Po načrtih bi imel Stellantis v novi družbi 51-odstotni delež, Dongfeng pa 49 odstotkov. Eden glavnih ciljev dogovora je širitev prodaje vozil Voyah po Evropi z uporabo obstoječe prodajne in servisne mreže Stellantisa. S tem želi skupina okrepiti svojo ponudbo električnih vozil v času, ko kitajske znamke vse agresivneje prodirajo na evropski trg.

Poleg distribucije partnerja preučujeta tudi možnost proizvodnje modelov Dongfeng v Evropi. Kot možna lokacija se omenja tovarna Rennes v Franciji, kjer bi lahko izdelovali elektrificirana vozila za evropske kupce. Takšna poteza bi zmanjšala logistične stroške in hkrati izboljšala položaj vozil glede evropskih pravil o lokalni proizvodnji.

Dongfeng je v Evropi in nenazadnje tudi v Sloveniji že prisoten in že dosega zavidljive prodajne rezultate. Pri nas se modeli te znamke prodajajo pod okriljem družbe Plan Net Avto, kar pa se utegne v bližnji prihodnosti spremeniti.

Za dodajanje komentarjev morate biti prijavljeni.
slovencsm21.05.2026 09:58
Sicer ne vem, kako gre skupaj Stellantis in premijski električarji ampak stvar je logična. Na koncu bo iz tega nastala znamka, ki bo v okviru Stellantisa poskušala srečo na trgu. Po določenem času bo Stellantis pregleda prodajo po znamkah in spet določil, katere bo ukinil in katere obdržal.
BP_11.0721.05.2026 10:07
Dongfeng in Stellantis imata že kar dolgo skupno zgodovino - mislim da preko 30 let. Dongfeng je tudi simbolni delničar v Stellantisu z 1% lastniškega deleža.
BP_11.0721.05.2026 10:08
No, v bistvu PSA in Dongfeng....
skrivo21.05.2026 23:49
Pleh naj zaščitijo za EU slane zimske razmere, Dongfeng Box na notranjih robovih vrat rjavi po 1 letu; barva se počasi napihuje, spodaj pa vemo kaj je...
7even7722.05.2026 11:44
Torej se po samo letu dni in pri za zdaj vsaj eni PRC znamki kaže vsa njihova superiornost, dolgoživost in nasploh konkurenčnost EU izdelkom. Očitno - če se ne bodo hitro korigirali. Zadnjič sem povsem po nakjlučju poslušal enega izmed podcastov enega naših IG "vplivnežev", kjer je njihov gost spregovoril tudi o varnostni problematki tamkajšnjih izdelkov, ker ima službeno sam kar precej izkušenj s tem. Precej problematično, če vse slišano drži, ampak niti ne bi imelo smisla sploh govoriti o tem, če ne bi.
shark91122.05.2026 12:26
7even77: verjetno si mislil tale podcast Atmosfercev z magistrom strojništva, ki dela v avto industriji? Sem ga v celoti poslušal sem čist not padu :) https://www.youtube.com/watch?v=VlMd4BzmxYQ
shark91122.05.2026 12:30
Skrivo, ker si že omenil rjavenje kitajcev....poglej tole....Forthing T5 evo po 10 mesecih: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0VH1rhTUALvTcL3RTZMjzMS1jagFSXECFJKjmgFJcxTpTk4q5qE1CGSuJKQLuZNsTl&id=100005063738841&__cft__[0]=AZazjXDiH8Bb9-C9excE7BCi8qcQwpjpJvi9k_08FyV8mKkmz_XjqbM_Q506g8i-rj_jd2XRpYKYGxfmpHXo6f7Xi85C0y29kXJMAhkdP4rv2Ff88jjEYFiK1TW2luLn2MTA9NT99vwnJvOcBMs8cU4z_nyGVhyzeyGzxfwRU4cQdPxFcuuz1jQsRc-que0FBuM&__tn__=,O,P-R
7even7722.05.2026 14:42
Ja, točno to je bilo, hvala @Shark911. Res, izjemno zanimivo.
© Copyright 1999-2026 Avtomanija